خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

حرکتی نو از سردفتران و دفتریاران مشهدی

   

   

   

  ساعت : 5/45 دقیقه بامداد جمعه 22 امداد 1395 

  مکان : ویلا شهر ، نبش امام رضا 7                                                        

  موضوع : پیاده روی و طبیعت گردی خانوادگی

  ( یادمان چهلمین روز درگذشت همکار فقید محمد عابدی و تجلیل از همکاران خادم حرم رضوی )

  مسیر : رودخانه فرعی نغندر

  " برنامه پیاده روی این هفته "

  ( به مناسبت هفته کرامت و یادبود مرحوم محمد عابدی از همه همکاران سردفتر و دفتریار و خانواده های محترم جهت شرکت در گل گشت و پیاده روی در مسیر رویائی و هموار رودخانه فرعی نغندر و صرف صبحانه دورهمی دعوت میشود . )

  متن فوق اطلاعیه ای بود که در روزهای پایانی هفته قبل در کانال مجازی سردفتران و دفتریاران خراسان منتشر شد .

  اگر با گشت و گذاری در اینترنت مشاغل سخت و زیان آور را جستجو نمایید ، تنها شغلی که در هیچ درجه از سختی قرار ندارد ، شغل سردفتری است . آیا براستی چنین است ؟

  علت آن هم پر واضح است ، رتبه بندی مشاغل سخت و زیان آور بر اساس سختی بدنی و یدی ، محیط کار و مدت کار تعیین شده است و نشانی از آیتم های پیچیدگی و تنوع ، استرس و فشارهای روحی و روانی بچشم نمی خورد .

  هر چند شغل سردفتری با توجه به فرهنگ ها و قوانین کشورها در ملل متفاوت از درجه سختی های متفاوتی برخوردار می باشد ، اما پر واضح است که در ایران بواسطه عوامل متعدد از قبیل : تنوع و تکثر قوانین ناسخ ومنسوخ ، تغییر مداوم قوانین ، بخشنامه های مکرر و خلق الساعه ، انتظارات سازمانها و ادارات از دفترخانه ، اطلاعات حقوقی محدود آحاد جامعه ، ارزشمند بودن املاک (کالای واسطه ای) ، فراوانی جاعلان و .... از سختی بالایی برخوردار است .

  بمباران استرس و فشارهای روحی و روانی مرتبا سران دفاتر را درگیر نموده و همه روزه تا پایان ساعت اداری فشارهای زیادی را متحمل میشوند .

  در این شرایط مبتلابه چگونه میتوان این استرس را مدیریت کرده و روزی نو با انرژی و آرامش در خدمت مراجعین و خانواده بود ؟

  چند سالی است به همت همکار فرهیخته و طبیعت دوست جناب دکتر غلامپور برنامه های طبیعت گردی و ورزشی با همراهی جمعه ار همکاران برگزار میگردد .

  حرکتی که با استقبال همکاران و خانواده های آنان برای پناه بردن به طبیعت مواجه گردیده است . تداوم این برنامه ها باعث کاهش استرس کاری و افزایش انرژی و سلامتی فیزیکی خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی خواهد شد .

  طبیعت گردی و پیاده روی  که در هشتمین همایش جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی کشور در اردیبهشت 94 در مشهد مورد استقبال همکاران شرکت کننده از اقصی نقاط کشور قرار گرفت .

   

  ... و اما برنامه این هفته با نوآوری جالبی همراه بود .

  اولا : مصادف با هفته کرامت و تجلیل از خدام حرم رضوی بود که تعدادی از همکاران صنفی افتخار خدمت به زائران بارگاه رضوی را دارند .

  ثانیا : مصادف با چهلمین روز درگذشت همکار ورزشکار و طبیعت دوست محمد عابدی عزیز بود که در سانحه سقوط با گلایدر جان خود را از دست داد  .

  ثالثا : یادآوری اهمیت محیط زیست و حفظ طبیعت .

  استقبال همکاران از اطلاعیه منتشره فراتر از انتظار بود . استقبالی که در درون خود پیام زیبا و مهمی را به همراه داشت :

  " هر زمان که صحبت از مصالح ، منافع و حمایت صنفی در میان باشد ، با تمام وجود از آن حمایت کرده و برای ارزش ها و اتحاد  صنفی اهمیت قائل هستند "

  برنامه با تلاوت کلام وحی آغاز و سپس با سخنان کوتاه دکتر غلامپور در تجلیل از همکاران فرهیخته ای که اینک در میان ما نیستند و قدردانی از جنابان اورعی ریاست و موسوی عضو کانون که افتخار همراهی داشتند ضمن اعلام رئوس برنامه پیاده روی ادامه یافت .

  پیاده روی و طبیعت گردی در هوای مطبوع صبحگاهی در یکی از رودخانه های فرعی نغندر در شرایطی شروع شد که دمای هوا با مشهد حداقل 10 درجه خنک تر و از آلودگی دودی و صوتی خبری نبود .

  مسیری با طبیعت زیبا ، درختانی تنومند و کهنسال و سر به فلک کشیده ، آّب روان و چشمه های گوارا ...

  هر چند مسیر پیاده روی طولانی و خسته کننده بود ، ولی همت عالی و جو شاد و مفرح و گفتگوهای دوستانه همکاران و خانواده صعوبت مسیر را هموار کرد و حضور کودکان گرمی و انرژی خاصی به گروه بخشیده بود .

  قریب به 90 نفر از همکاران و خانواده های همراه با همدلی و همراهی ضمن آشنایی با یکدیگر روزی زیبا را تجربه کردند .

  آشنایی صنفی که کمتر تاکنون آنرا تجربه کرده ایم .

  همکاران در مسیر برگشت در حرکتی نمادین و فرهنگی ضمن توزیع کیسه زباله و دستکش ، اقدام به جمع آوری زباله های انباشته در مسیر رودخانه نمودند که ضمن آموزش به کودکان مورد تشویق ورزشکاران و دوستداران طبیعت که در مسیر حضور داشتند گردید .

  پس از برگشت و صرف صبحانه در یادمان همکاران تلاشگری که دیگر در میان ما حضور ندارند 3 اصله نهال در مسیر رودخانه غرس گردید تا با رشد و شکوفایی درختان ضمن یادآوری اهمیت محیط زیست و طبیعت ، نام و خاطره آنان همیشه در یادها زنده باشد .

  در پایان مراسم جناب اورعی ضمن سپاسگزاری از دست اندرکاران این حرکت فرهنگی ورزشی هدایایی به سردفتران و دفتریارانی که افتخار خادمی حرم رضوی را دارند تقدیم و از آنان به عنوان نمایندگان صنف در جهت خدمتگزاری به زائران هشتمین پیشوا قدردانی نمودند .

  در برگشت از پیاده روی همکاران با نکته جالب توجه و غافلگیر کننده ای مواجه گردیدند ، جناب بشری همکار هنرمند و خوش ذوق در مدت زمان پیاده روی در محل اطراق جهت صبحانه اقدام به نوشتن نام همکاران شرکت کننده با خط زیبای ثلث و شکسته روی الواح گلاسه نموده و آنرا تقدیم نمودند که این هدیه ارزشمند معنوی مورد استقبال و تشویق قرار گرفت و امروز شاهد بودیم پروفایل اکثر همکاران منقش به این الواح زیبا گردیده است .

  در خاتمه ضمن سپاس از جناب دکتر غلامپور و دیگر همراهانی که درتهیه و تدارک این برنامه نقش آفرینی کردند ، امیدوارم این حرکت ارزشمند بصورت منظم تداوم یابد تا علاوه بر سلامت جسم و روان و دریافت انرژی از طبیعت ضمن شناخت و آشنایی بیشتر با یکدیگر شاهد اتحاد ، همدلی و همراهی صنفی باشیم .

  بامید دیدار دیگر همکاران در برنامه های آتی ...

  سید رسول رسولی

  سردفتر اسناد رسمی 59 مشهد

   مشاهده عکس ها با کلیک در ادامه مطلب


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : همکاران ,طبیعت ,پیاده ,مسیر ,برنامه ,خانواده ,طبیعت گردی ,اسناد رسمی ,دکتر غلامپور ,فرعی نغندر ,استقبال همکاران ,
  حرکتی نو از سردفتران و دفتریاران مشهدی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده