تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


پدیده طلاق عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است

  یزد - ایرنا - مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طلاق عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی و تهدید کننده خانواده های ایرانی است .

  شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در کارگاه ملی مداخله در فرآیند طلاق در یزد افزود: بهره گیری از همه ظرفیت های موجود و استفاده از روش های عالمانه مداخله در راستای کنترل و کاهش طلاق ضروری است .
  وی ادامه داد: طلاق همه موجودیت یک خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید با این پدیده بصورت جدی و دقیق با استفاده از تمام توان مقابله کرد .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: برای کنترل و پیشگیری از موضوع طلاق در خانواده ها باید با حساسیت خاص و وارد عرصه فعالیت شد.
  مولاوردی گفت: مطالعات عمیق و بررسی های گسترده در خصوص پدیده طلاق و ارائه راهکارهای صحیح برای کنترل و پیشگیری از آن از اهمیت ویژه برخوردار است.
  وی خاطرنشان کرد: سیاست های کلی در اسناد بالادستی همچون قانون اساسی و سند چشم انداز ما را ملزم می کند تا استراتژی هایی را انتخاب کنیم که مورد اجماع هر دو قوه مجریه و قضائیه باشد.
  این مسئول اظهار داشت: بدون شک از مهمترین عوامل انحلال خانواده های ایرانی بویژه زوج های جوان را باید آشنا نبودن آنان با مهارت های رفتاری و ارتباطی ذکر کرد .
  مولاوردی تاکید کرد: برای کنترل و پیشگیری از برخی آسیب ها زوج های جوان نباید بدون داشتن مهارت های تصمیم گیری، مسئولیت پذیری و ارتباط مؤثر در حل مسئله وارد زندگی مشترک شوند.
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به موضوع رشد انواع آسیب های اجتماعی بخاطر گذار از جامعه سنتی به سمت ساختارهای مدرن اشاره کرد و گفت: روند رشد طلاق در سال های اخیر و چند وجهی بودن عوامل این پدیده لزوم وجود یک نظام هماهنگ در خصوص آموزش خانواده ها را نشان می دهد .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به نقش عوامل اقتصادی به عنوان اصلی ترین دلیل افزایش طلاق در این سال ها در کشور اشاره کرد و افزود: تدوین و فعالیت نظام جامع آموزش خانواده در کشور یکی از راهکارهای مقابله با رشد روز افزون پدیده طلاق و پیشگیری از وقوع آن است .
  وی امضای تفاهمنامه ای دو معاونت امور زنان و خانواده و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دو قوه مجریه و قضائیه اشاره و اظهار امیدواری کرد بتوان فصل جدیدی را با بهره گیری از ظرفیت های دو قوه ایجاد نمود .
  معاون رییس جمهوری در امور زنان و بانوان در سفر یکروزه به یزد در جمع اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم این استان سخنرانی کرد .


  این مطلب تا کنون 44 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : خانواده ,طلاق ,پیشگیری ,زنان ,امور ,پدیده ,امور زنان ,معاون رییس ,رییس جمهوری ,برای کنترل ,پدیده طلاق ,
  پدیده طلاق عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 31 مرداد 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر